Føremelding

Endelig! Her kan du gå på ski i Oslomarka

Snøen er lett og luftig, men vi preparerer der det er mulig. Gode utgangspunkt: 

  • Brovoll, Romeriksåsene  
  • Krokhol, Østmarka 
  • Solli, Vestmarka

Les mer

Marka nå.  Foto: Jarle Jensen

Innlogging i Sporet

Er du medlem i Skiforeningen trenger du ikke å kjøpe tilgang i Sporet. Du kan logge rett inn med epost eller mobilnummer.

Inspirasjonskveld

Velkommen til "damenes aften" i Holmenkollen torsdag 15. januar kl 18.

Skiforeningen og Birken inviterer til en inspirerende kveld for damer i pressesenteret i Holmenkollen. Arrangementet er gratis og passer spesielt godt for deg som skal gå skirenn i vinter – kanskje for aller første gang.

Les mer
Selv med lite snø og selvgående spor på pakket snø, var det bra med folk i lysløypa mellom Sognsvann og Ullevålseter i dag. Forholdene var overraskende gode, med fast fin såle uten tegn til grus
Bra med folk i lysløypa
Foto: Jørgen Øverbye, 09.01.2026
Vinteren har festet grepet i Nordmarka nå.
Skjærsjøelva i vinterskrud
Foto: Jørgen Øverbye, 09.01.2026
Nysnø er maks for skifolket, men også for spesielle botaniske undersøkelser. Den ganske sjeldne orkideen fuglerede er en snylter, mangler klorofyll og ser vissen ut allerede når den spirer. Bare 10 – 20 cm høy er den ganske uanselig når bakken er bar. Stiv og opprett vekst gjør at den er enklere å observere i passe dypt snødekke. I dag fant vi åtte bestander, derav fem som ikke var observert før. Dette er den langt største, med totalt atten individer.
Nysnø og botanikk i Dæliskogen
Foto: Odd Tore Saugerud , 09.01.2026
Suppegjengen er snart tilbake ved Sporten ved Frognerseteren etter middag på Skjennungstua. Skiforholdene var overraskende bra, det tynne snølaget til tross. Vær obs på oppstikkende steiner. Temperatur:  -14 °C.
Helt ok forhold innenfor Sporten
Foto: Nina Didriksen, 08.01.2026