Vinterens nyheter i Sporet

Oppdater Sporet-appen og du kan glede deg litt ekstra til vinteren.
Publisert 03.11.2026

Gradstokken kryper nedover, vi har nattefrost, og vi gleder oss til vi kan spenne på oss skiene. Mens vi venter på vinteren, er det tid for å oppdatere Sporet-appen og ta en titt på de mange, smarte nyhetene. 

– Flere av forbedringene er utviklet med utgangspunkt i tilbakemeldinger fra brukerne, og målet er enkelt: Det skal bli lettere å finne, planlegge og gjennomføre gode skiturer, forteller Sporet-leder Susanne Stiansen.

Dette er nytt

Bedre turforslag 

Turfunksjonen får mer innhold og en bedre brukeropplevelse, slik at det blir enklere å finne en tur som passer. Her jobber vi nå med å fylle på med enda flere turer. Hver tur innholder bilder, turvisning i kart, høydekurve, kilometer og avstand fra der du bor. 

Forbedret turplanlegger 

Det blir færre trykk, enklere navigasjon og raskere tilgang til blant annet favoritter og deling.

Del en posisjon direkte fra kartet

Brukerne kan dele posisjoner, kopiere koordinater, få veibeskrivelse og måle avstand rett fra kartet.

Sporet på tre språk

Har du internasjonale gjester på besøk i vinter. I tillegg til norsk, er Sporet er tilgjengelig på engelsk og tysk.

Mer informasjon om skiområdene og løypeorganisasjonene

Det blir enklere å se hvem som preparerer løypene, finne relevant informasjon og støtte det lokale løypearbeidet via Vipps.

Åpningstider rett i Sporet

Oppdaterte åpningstider for serveringssteder blir tilgjengelig direkte i appen og på sporet.no.

Turer kan vises på andre nettsider

Vi har utviklet en ny løsning som gjør at turkart kan bygges inn på eksterne nettsider. Først ut er Holmenkollmarsjen. Se eksempel her: Løypeinfo Holmenkollmarsjen

Varsling av favoritter

Legg til favoritturer og få beskjed når løypene er nypreparerte.

Skileikområder og BUA synlig som interessepunkt