Markastuene

Vinterens koseligste overnattingstur bestiller du nå

Skiforeningens markastuer venter på deg, en god skitur fra nærmeste T-bane.

Vil du sikre deg en overnattingsplass, bør du være tidlig ute.

Se mer

Høstarbeid

Nå forberedes vinterens løyper

Tusevis av arbeidstimer legges ned i Marka for å klargjøre til vinteren. 
Har du husket å betale medlemskontingenten din?
Se "Min side"

Arkivfoto: Tuva Skare

Barnas skiskole

Barnas skiskole 2026: Påmeldingen er i gang

Merk deg datoene: 

  • Påmelding nå: Barnehage/SFO og aktivitetskoler
  • 19. november: Påmedling til helgekurs åpner for medlemmer
  • 26. november: Påmelding til helgekurs åpner for ikke-medlemmer.

Påmelding

Tusenvis av barn deltar hvert år. Velkommen til Barnas skiskole i 2026!

Har du markabilde du vil dele? Send inn her: bilder@skiforeningen.no

Dette bildet viser elveløpet nedstrøms der demningen ved Bjørum sag sto. Her er det laget flere terskler av store stein. Disse samlet opp noen av trestammene som nå var fjernet med gravemaskin og lå i ei stor røys. Resten demte opp elva lenger nede. Bærum Elveforum opplyste i sin innsigelse til riveplanene at dette ville skje, men ble ikke hørt. Neste utfordring nå er isgang uten demningen som hinder.
Isielva etter flommen: nedstrøms demningen
Foto: Odd Tore Saugerud , 13.09.2025
Driftsvannreservoaret ved Bjørum sag ble i tidens løp fylt opp med løsmasser og trestammer som Isielva hadde ført med seg. Flommen gravde dette løs slik at det det dannet en eller flere vandrende demninger nedover elva. Disse demte opp i den ganske flate dalbunnen, og sørget for det mye bredere elveløpet på bildet. Hele dette området er en del av Djupdalen og Kjaglidalen naturreservat.
Isielva etter flommen: driftsvannreservoaret
Foto: Odd Tore Saugerud , 13.09.2025
Bildet «Starten på driftsvannreservoaret» fra 03.09.29 viste elveløpet ca. 400 meter oppstrøms demningen ved Bjørum sag. Her er forandringene mye større. Elven har skåret seg ned omtrent en halv meter i full gammel bredde, og vel så det. Flombekken er Langemyrsbekken/Liabekken.
Isielva etter flommen: starten på driftsvannreservoaret
Foto: Odd Tore Saugerud , 13.09.2025