Aktivitetsdager for hele familien

Hele året arrangerer Skiforeningen mange aktivitetsdager for hele familien. Her er noe av det dere kan glede dere til!

Oversikt over kommende aktiviteter

11. - 14. august: Sommerferietilbud i Østmarka og Lillomarka

Velkommen til Friluftsglede – en sommerferieuke med spennende opplevelser og aktiviteter i Marka.

11. - 14. august 2025 arrangerer Skiforeningen en liten sommerferieuke for barn som er klare for spennende dager med fisking, padling, klatring, bading, orientering og mye annet.

Friluftsglede foregår ved Ulsrudvann i Østmarka og ved Isdammen på Årvoll i Lillomarka. Det er begrenset antall plasser.

Mer informasjon og påmelding

7. september: Friluftslivets dag på Sognsvann

Norsk Friluftsliv og en rekke andre friluftsorganisasjoner arrangerer aktivitetsdag på Sognsvann. Skiforeningen stiller med sommerskispor, gratis utlån av ski og støvler og erfarne instruktører. 

Mer info om arrangementet her

14. september: Friluftslivets dag på Skullerud

Ta med hele familien og bli med på en dag fylt med spennende aktiviteter, frisk luft og gode opplevelser i flotte omgivelser ved Skullerudstua.

Gratis å delta, ingen påmelding kreves.

Dette kan du bli med på: 

  • Gå på ski – sommerskispor. Vi låner ut ski og støvler
  • Prøvesitt løypemaskin 
  • Natursti 
  • Spikke og sage 
  • Sykkelløype 
  • Hinderløype og postkasseløp 
  • Orientering med rakettløype
  •  Zipline 
  • Les og lek: Eventyrstund 
  • Smak mat fra flere kulturer 
  • Stek medbrakt mat på bålet,
  • og enda mer....

Vinn en flott premie! Hent et aktivitetskort ved informasjonsstanden, gjennomfør minst tre aktiviteter som har stempel og bli med i trekningen av flotte premier! Trekningen skjer kl. 14:45. Du må være til stede for å kunne vinne.

Skiforeningen har med seg en rekke andre spennende organisasjoner denne dagen.

VELKOMMEN! 

Kontakt oss gjerne

Har du spørsmål, kontakt oss gjerne på e-post: 

Kontakt oss