I nydelig vinterlandskap til Løvlia

Om turen:

Krokskogen 9,5 km Skitur 230 høydemeter

Å besøke Løvlia er noe alle burde unne seg. Denne turen går gjennom et av de fineste skiterrengene i hele Oslomarka. I tillegg kan både store og små fryde seg over morsomme utforkjøringer til slutt. 

Her går turen:

  • Fra parkeringsplassen ved Damtjern.
  • Forbi koselige Stubdalstjern.
  • Over Ringsmyrene. 
  • Til Løvlia.

På Løvlia blir det en god pause, og inne er det både mat og drikke å få kjøpt. Her kan du også overnatte. Uteområdene er barnevennlige, kanskje er det et akebrett å låne.

På returen velger vi å gå over Stubdalsflaka i stedet for Ringsmyrene. Fra Stubdalstjern er det morsom utforkjøring til Damtjern.  

Turen er et utdrag fra boken Barnas beste turer i Oslomarka av Erik Unneberg, Eivind Molde og Olav Harlem.

Kart

Turen fra Damtjern til Løvlia og retur er 9,5 kilometer. Kart fra boken Barnas beste turer i Oslomarka