Harestua - Stryken [Harestuvannet]

Løypenr:

1046

Lengde:

5,8 km

Standard preppetype:

Scooter

Sist preparert:

14.02.2025

Siste preppetype:

Scooter

Prepareres av:

Skiforeningen

Område:

Nordmarka nord
Dette er en løype som nesten i sin helhet går over isen på Harestuvannet. Den starter rett sør for bensinstasjonen på Harestua og følger østsiden av vannet ned til Harestua kiosk og kro. Derfra går den videre sørvestover til Stryken.

På to steder kan man ta av mot vest, tvers over isen. Inne på land kan man da fortsette i løype 111, som går til nordenden av Store Skillingen.

Man kan også komme dit om man tar til høyre like før Stryken. Løype 753 går på land, mens løype 1045 går over isen på Store Skillingen.

Det er også to andre alternativer å velge blant. Løype 106 går til Stålmyra - et naturlig valg dersom man f.eks. skal videre til Kikutstua. Løype 107 går til Nordvannet og Trehørningen.

De to nevnte traseene som går tvers over Harestuvannet og inn til land på vestsiden er ikke tatt med i lengden på denne løypa.