Planlegg turen i Sporet
Plott turen inn i turplanleggeren, som er merket slik inne i appen ![]()
Til tross for at det er en rekke sære bokstaver involvert i dette turmålet, har det blitt et populært sted for turister fra hele verden.
Sosiale medier har gjort susen. Ofte er det mange ulike tungmål samtidig oppå broen. Det gir god stemning. Kanskje kan det virke avvæpnende den mulige høydeskrekken du måtte ha.
Her er elva er på sitt aller smaleste. I tidligere tider hadde tømmerfløterne store problemer med tømmer som satte seg fast her. Derav navnet. En hengebru gjør det mulig å passere "Helvete" uten å havne i strykene.
Dette er en flott tur å kombinere sykkel og føtter. I kartet er en slik runde beskrevet. Du setter i så fall fra deg sykkelen ved Skjærsjødammen, og får en fin runde rundt vannet, på sti, via Bjørnsjøhelvete.
Kommer du på sykkel, er det enklest å gå til fots fra krysset sørøst for Storhaugen, dvs. der veien fra Skjærsjøen møter veien fra Rottungen. Da kommer du straks ned på en blåmerket sti. Befinner du deg på Bjørnholt, er det enklest å følge samme blåmerkede sti til fots sørover til Bjørnsjøhelvete. Stien fra Bjørnholt starter bak låven.
Plott turen inn i turplanleggeren, som er merket slik inne i appen ![]()
Veien til Bjørnsjøhelvete: Bjørnsjøhelvete er navnet på et parti langs Bjørnsjøelva, omtrent midtveis mellom Bjørnsjøen og Skjærsjøen.En finfin rundtur får du om du sykler til Skjærsjødammen, følger sti til Bjørnsjøhelvete (3), tar en rundtur på sti rundt Skjærsjøen, og kommer tilbake til sykkelen i sydenden.