Bruk skjemaet under til å søke etter bilder og sortere resultatet. Merk at det er mange kombinasjoner som ikke vil gi resultat. Resultatet vises i bildeslideshowet og i tabell under skjemaet. Slideshowet spiller av seg selv hvis muspekeren holdes utenfor bildet.
Etter at det ble mørkt, strømmet det mange folk ut i lysløypene. Bildet er tatt fra en litt rolig periode, mellom grupper av ivrige skiløpere fra Rustad og mange glade, blide folk ut på kveldstur i flotte løyper. Herfra er det kun utforbakker nedover til Skullerud igjen.
Det er mange år siden terrengløypene kunne kjøres øst i Marka. Endelig har vi fått en skikkelig vinter med nok snø igjen, og da kjøres også disse løypene. Bildet er fra løypekrysset ved Skullerud vannbasseng, der lysløypen til Grønmo går til høyre og sydover. Et flott alternativ er den lille løypen som går til venstre, som er en stemningsfull løype mot Olavsmyr og Rundvann.
Skiforeningen har dyktig og flinke folk. Alltid hyggelig når de har tid for å sjekke byggverket. Siden igloen kan stå ut sesongen om mildværet ikke tar den, blir dette et punkt de følger med på hver gang de passerer. Her er jeg innom og tar en rast i igloen, på vei til Sørsetra. Kjell løypebas kjente igjen skia mine, og stakk innom.
Sandermosveien er ofte det første stedet løypene blir kjørt i Lillomarka, dette enslige sporet er derfor et sjeldent syn på den mye brukte skogsbilveien. Veien skal etter sigende brøytes hele vinteren, men de siste ukene har det vært fint å gå på ski der. Bildet er tatt rett nord for løypedeøet ved Damputtbekken.
Det var et tynt nysnølag med skispor i opp Kampekleiva til Rognlivann, og et enkelt skispor gikk også videre på skogsbilveien langs vannet mot løypa fra Vensåsseter. Men der var det ingen løype ennå, og heller ikke var det skispor på vannet. Pent var det i alle fall, og ifølge føremeldingen ble løypa kjørt ferdig i løpet av dagen.
Langs veien i Kampekleiva noen hundre meter fra Tobonn står denne nokså spesielle grana tett inntil veien. Godt synlig vinterstid, for det meste gjemt bak bladverk i den varme årstid. Den rager godt over de andre granene i området, og ser ut til å være i fortsatt vekst. En motsats til heksekostgrana på Guribrenna, se bilde nr. 26152. Nær Kolltjern langs veien fra Ringkollen til Øyangen sto det i mange år en slektning av grana i Kampekleiva, men på den var bare de øvre 2/3 slanke, nedenfor var det et skjørt med normal greinvekst. Jeg finner ingen bilder av den, hverken i mitt arkiv eller hos andre familiemedlemmer som har hytte ved Øyangen.