Bruk skjemaet under til å søke etter bilder og sortere resultatet. Merk at det er mange kombinasjoner som ikke vil gi resultat. Resultatet vises i bildeslideshowet og i tabell under skjemaet. Slideshowet spiller av seg selv hvis muspekeren holdes utenfor bildet.
Det er flott utsikt mot Tyrifjorden fra Mærråsen, som ligger nord for Svarttjerna på Ringkollplatået. Den har ikke navn på det vanlige 1:50 000-kartet over Oslomarka, men ved innzooming i f.eks. iMarka-appen, kommer navnet frem. Med sine 679 moh. er den Markas 18. høyeste topp. Det går en ganske lite brukt sti over toppen, og vi tipper at besøket kommer til å ta seg opp når høstsesongen er i gang.
Etter å ha forsert bakkene opp fra Skoglund, kommer vi snart til kjentmannsposten ved Puttmyrene. I nærheten er både kyr og sauer på beite, men her er det stille en tidlig lørdag i juli. Multene var modne, dog mange fant vi ikke her. (Koden på skiltet er retusjert bort.)