I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Nordover fra Sonsveien stasjon går det en fin sykkelvei langs jernbanelinja. Dvs. - på størstedelen av strekningen til Hølen går den faktisk i selve jernbanetraseen - den gamle, vel og merke. Det er en lett sykkelvei gjennom skogen.
Se på bildetEn liten handlepause i Hølen. Disse tre syklistene kom fra Vestby, og skulle videre sørover. Butikken ligger i Røttergården fra ca. 1800. Her har det bl.a. vært poståpneri og telefonsentral. Det har også vært kolonialdrift her i mange år.
Se på bildetDette spesielle skiltet står ved Mærø bru i Hølen. Det er fra rundt 1928, da Rv 1 gikk rett gjennom Hølen sentrum. Monogrammet AFV står for Akershus Fylkes Veivesen.
Se på bildetPå Mærø bru over Såna - og så bort til torget i Hølen, rett der framme. - Et fint tettsted å svinge innom på sykkelturen gjennom Follo.
Se på bildetDen tidligere jernbanetraseen sør for Hølen er blitt en idyllisk og fin sykkelvei.
Se på bildet5 bilder vist.