I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Selv om tettstedet Sandvika, som også har bystatus, ikke har umiddelbar nærhet til Marka, er det likevel fint å starte en sykkeltur herfra. Flere ruter leder inn i både Bærumsmarka og Vestmarka. På bildet ser vi Løkke bro som går over Sandvikselva. Over den sykler man hvis man for eksempel vil ta sykkelruten til Valler (rute 482) med videre forbindelse inn i Bærumsmarka.
Se på bildetTurveien mellom Sandvika og Valler benyttes både av gående og syklister. Bildet er tatt ved sykehuset, som ligger midt mellom stedene.
Se på bildetEn flott måte å komme seg inn i Marka på er å sykle fra Sandvika til Valler. Derfra kommer man inn i området ved Dælivann. Deler av sykkelruten fra Sandvika går på fine turveier. Her ser vi også at det er muligheter for å sette seg ned på en benk hvis man skulle ha behov for det.
Se på bildetEn del av sykkelruten mellom Valler og Sandvika går på turveier gjennom grøntområder. Her ved Gjettum skole er det allerede blitt sommerfarger, selv om vi kun er i midetn av mai.
Se på bildetI dagene før 17. mai blomstrer de japanske kirsebærtrærne foran rådhuset i Sandvika.
Se på bildetSykkelbussen var full i dag, og de siste passasjerene er klare til å stige på fra Sandvika bussterminal like ved Engervannet. Været ser så absolutt lovende ut for en fin tur fra Ringkollen!
Se på bildetHøsten er for alvor kommet til Bærumsmarka. Det merket vi godt i dag med en regnfull og kjølig værtype og gule blader som er i ferd med å avslutte sesongen. Bildet er tatt nederst i Dæliveien som fører opp forbi Fleskum gård og videre inn mot Dælivann. Vi ser også starten på blåstien som går inn til høyre.
Se på bildet7 bilder vist.