I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Norges Bondelag har en sommerkampanje kalt #komhit. Folk oppfordres til å ta bilde gjennom utplasserte bilderammer, som denne, ved Jevnaker kirke. Her sees Langvassbrenna i det fjerne.
Se på bildetI lia bak Jevnaker bygges ny motorvei. I bakgrunnen skimtes en av de høyere toppene i denne delen av Marka.
Se på bildetEt tog tutet i det fjerne da fotografens sto på utsiktspunktet Rundhaugen/Åsrudknatten. Nede ved Jevnaker gled en lang slange i gamle NSB-farger forbi langs Randsfjorden og er her akkurat i ferd med å ta igjen en bil på E16.
Se på bildetFra Åsrudknatten/Rundhaugen på 513 moh. er det fin utsikt over Randsfjorden, Jevnaker og regnbygene som ikke var meldt da fotografen dro ut på formiddagen.
Se på bildetJevnaker kirke - et kjent syn for alle som reiser til og fra Jevnaker. Det er en åttekantet kirke fra 1834, bygd i tømmer.
Se på bildetHer starter skogsbilveien som går oppover fra Jevnaker til Mosjøen. Som skiltet viser, går det også skiløype her. Det var frodig langs Opperudgata i dag.
Se på bildetVed bensinstasjonen på RV35 fører veien sydover (til venstre på bildet) opp til Tverrsjøstallen.
Se på bildetI nord slutter Oslomarka ved bebyggelsen i Jevnaker. Her var det riktig idyllisk i dag med havblikk på Randsfjorden.
Se på bildet8 bilder vist.