I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Løypa fra Prestmarka går først langs Einastranda et lite stykke - så dreier den mot høyre, og til skogs.
Se på bildetLysløypa i Prestmarka går gjennnom småkupert terreng - med klubbhuset til Eina Sportsklubb som utgangspunkt.
Se på bildetI dag kan strømmen spares - lysløypa i Prestmarka greier seg veldig godt med naturens eget lys.
Se på bildetSvein Nybakke fra Eina Sportsklubb gjør traseen strøken i lysløypa i Prestmarka. Her blir det ett klassisk-spor og skøyting.
Se på bildetHer, helt nord i lysløypa i Prestmarka, tar scooterløypa av mot Eina. Foreløpig er den ikke kjørt opp - først må isen på Einafjorden bli helt trygg.
Se på bildetSvein Nybakke er klar til en ny runde i løypene. Svein er veteran - han har preparert løyper for Eina Sportsklubb i en årrekke.
Se på bildet6 bilder vist.