I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Det ble flotte løyper da Arild i Mylla Løypeforening preppet med stor maskin fra Mylla og opp til Bislingen. Dette var med all sannsynlighet siste prepping denne sesongen, som har vært lang i dette området.
Se på bildetArild i Mylla Løypeforening preparerte opp til Bislingen på nasjonaldagen, og det var det mange som satte pris på. En eventyrlig respons fra glade skiløpere, forteller han. Dette var nok siste mulighet til kjøring så sent på året siden det ser ut som det heretter det brøytet på denne traseen, som ble så populær.
Se på bildetDet er helt utrolig, men til tross for lite snø har skisesongen vart i seks måneder i de nordligste områdene. Her kjører Mylla løypelag sesongens siste tur med løypemaskinen på Bislingveien.
Se på bildetIkke noe å si på forhold og preparering her ved Myllsdammen. Det kom mye snø det siste døgnet, og det ble vinter igjen!
Se på bildet8 cm snø i går og 7,5 km scooterpreppede løyper på skogsbilveien syd for Mylla.
Se på bildet8 bilder vist.