Vi befinner oss sør for Øgården i Østmarka. Her gikk Plankeveien fra Enebakk til Oslo på 1800-tallet. Denne ferdselsåren ble mye brukt til tømmerkjøring om vinteren. I dag var det få mennesker å se, men vi følte vi gikk vinterveien , med snøtunge trær og tungt i løypene.
TweetDet var riktig så vinterlig på Brunkollen i dag. Sne og vind gjorde at stedet kunne sammenlignes med en forblåst hytte på fjellet. Men dette er altså Bærumsmarka.
I tilfelle noen ikke skulle ha fått det med seg, så er det rødmerkede traseer som skifolket kan glede seg over. Her er denne forklaringen gitt like ved Skytterkollen (i bakgrunnen).
Den koselige løypa mellom Skjelbreivann og Løkenseterputten mot Skålsjøen kalles Paradisdalen, og er faktisk blitt en av de mest brukte i Østmarka. Mange går over Skjelbreia til Vangen, og tar den slake, fine løypa ned Paradisdalen på tilbakeveien.