Denne gjengen er på sykkeltur i området rundt Oppkuven og det var godt å kunne varme seg litt på Gossebo. Men litt surt når man skal ut igjen - det er bare et par grader i lufta så det gjelder og kle seg godt før bakkene ned mot Sørkedalen!
TweetHer fra Solbergveien tar vi av til høyre, inn i Ringdalsveien, og er dermed på vei nordover i Romeriksåsene. Ringdalshytta er vel fire kilometer unna.
Fra Ringnes, helt sør i Romeriksåsene, ser vi ut over et frodig og fint landskap, som riktig nok preges av at høstfargene synger på siste verset. Vi ser mot sørvest, og ser bl.a. Gjelleråsen og kommunikasjonsmasta på Røverkollen.
Dette er sørspissen av Romeriksåsene, rett vest for Skedsmokorset. Tæruddalen går inn til høyre, Ringnes ligger rett bak skogen. Begge steder er fine utgangspunkt for turer nordover i Romeriksåsene.