Småvannsbu er DNT Oslo og Omegns nyeste hytte, og drives i regi av Asker Turlag. Den ligger i Kjekstadmarka og ble åpnet 26. oktober 2008. Hytta er låst med DNT-nøkkel og kan brukes hele året. Soveplasser forhåndsbestilles på nettet.
TweetNår nypene modnes, er det et sikkert tegn på at skoleferien definitivt er forbi… Bildet er tatt fra Arnestadveien.
Selv om vi nærmer oss september, var det fortsatt sol og fin sommertemperatur ved Bårdsrudtjern i dag. Bildet er tatt fra nordenden av vannet, like ved Damstua.
Denne gamle bygningen ligger et par hundre meter nordøst for Bårsrudtjern, og er knapt synlig fra skogsbilveien mellom Nærsnes og Bårsrud. Løvskog, bringebærkratt og brennesler er i ferd med å få overtaket.