Løypen mellom Finneflakseter og Kleivstua går gjennom et fantastisk skiterreng med flere fine utsiktspunkter. Bildet er tatt fra nordsiden av Åboråsen, noe sør for Kongens utsikt. Vi ser Norefjell til venstre, mens Vikerfjell er til høyre i bildet.
TweetKneikaseter ligger bare et stenkast øst for skiløypen fra Sørsetra, men er like fullt ikke synlig fra løypen. Tar man seg imidlertid tid til å stikke en tur ut fra løypen, kommer man til denne åpne plassen som nå har to gjenværende bygninger.
Det er slutten av mars, og sola baker på odden øst i Øyvann. Men snømengdene indikerer at det er lenge til man kan regne med å svinge fluestanga igjen fra denne odden ..
Etter skogbrannen i 1992 der 375 mål skog gikk tapt, er Lyberga fortsatt sterkt merket av dette "inngrepet".