Høyt og fritt i Losby ligger det tradisjonsrike Losby gods. I tilknytning til den 150 år gamle hovedbygningen finner vi hotell, konferanselokaler og golfsenter. Godset er omgitt av store golfbaner.
TweetI åpent og naturskjønt landskap ligger Losby, stedet som kalles for Lørenskogs perle. På høyden i bakgrunnen troner Losby gods.
Noen av løypene i Sørmarka går parallelt med, over, under og i nærheten av E6. Her mellom Kloppa og Fløysbonn er det best å holde til høyre, ellers er man på tur til Gøteborg!
Utfartsparkeringa på Bruvoll er et populært og lett tilgjenglig alternativ om man skal ut i Marka. Hvorfor kjøre langt innover i skogen og måtte betale når man kan kjøre motorveg helt fram, og til og med parkere helt gratis her?