For noen dager siden var løypa preget av vår og varme, og prepareringen var offisielt avsluttet. Men etter at det falt rundt 30 cm snø siste døgn, stilte Skiforeningen med nypreparerte spor denne apriltirsdagen.
TweetNysnøen på trærne er i ferd med å smelte, men det manglet ikke på jule- eller kanskje påskemotiver rundt Ringkollen tirsdag 13. april. Her ved Femputt-krysset var nysnødybden opp mot 30 cm.
Skiforeningen var raskt ute med å preppe løyper i Vestmarka etter at snøfallet var over. Her ser vi et parti sørvest for Mikkelsbonn.
Snøfallet i går gjorde at preppemannskapene kunne lage flotte skispor i Vestmarka, og det visste sprekingen Åsmund Aslaksen å benytte seg av. Han hadde gått fra Vestmarksetra til Sandungen og Haveråsen, før han kom opp hit, til myrene sørvest for Mikkelsbonn, på Lier-siden av kommunegrensen mot Bærum. Det ble til slutt tre fine mil på ham i dag.