Det falt 1-2 cm nysnø på Ringkollen i går kveld og vi har preppet med scooter, matte og sporsetter.
TweetVi hadde vært på milorgcella Rolighet, og det fine været hadde gjort løypene bløte. Sålen smelter fra begge sider, det er ikke tele under. Flotte furuer i dette området. Toppen av Åboråsen og Stormyrtjern er blant de fineste områdene med utgangspunkt fra Kleivstua. Lite brukte områder, da du må opp noen høydemeter begge steder. Vi møtte ingen på dagens tur.
Stien og skiløypa møtes ved postkassa på Åboråsen. Boka var borte. Den var full, lå det en lapp om. Veldig vekslende forhold, brodder er lurt. Trugene er med for ferden videre til milorgcella Rolighet denne 9. april.
Det er et par hytter som ligger helt på kanten syd for Kongens utsikt. Disse kan ses om kvelden fra Steinssletta blant annet når det er i bruk og det er klarvær. Ikke like god utsikt som fra Kongens utsikt, men ikke dårlig heller, ligger værutsatt til.