Klokkene ringer til sportsgudstjeneste i Østmarkskapellet de aller fleste søndager i året. Etter gudstjenesten er det nystekte vafler, drikke og kioskvarer å få kjøpt. Kapellet ligger fint til på en høyde i skogen, øst for Rundvann. En rekke stier, skogsbilveier og skiløyper fører hit, bl.a. fra Sandbakken, Grønmo og Skullerudstua.
TweetHer må bilen parkeres, for her starter starter skogsbilveien innover mot Trollvann og Østmarkskapellet (i bakgrunnen).
Solveig Nyberg og Kolbjørn Bredrup tilbringer hele denne helgen i telt her inne ved Øyungen. Gitaren er med på å skape stemning ved vannet denne lørdagskvelden.
Øyungsdammen er nesten 200 meter lang. Men den er ikke så høy som opprinnelig planlagt. Som vi ser, er den mye høyere på sidene enn på midten. Grunneieren, Løvenskiold, ville ikke ha dammen så høy som Akerselvens Brugseierforening ønsket, og dermed ble den ikke fullført i den høyden som vi ser ute ved sidene.