Flott vei fra Mariholtet og opp til Haukåsen. Skiløypa og stien deler samme stolpe, men stien går mot Lutvann, skiløypa mot Mariholtet. Grå vårdag med litt regn i lufta.
TweetHer finnes både gass og ved. Meget bra standard til å være ei åpen koie. Finnemarka naturreservat bør besøkes.
Fire sengeplasser i hovedrommet og to bord med plass til fire-fem personer. Ryddig og rent. Finnes et lite rom med en seng i tillegg. Lunnaas er er flott tilbud i Finnemarka naturreservat.
Lunnaas sett fra nord. Velholdt og fin, flott ryddet rundt hytta av Lunnaas' venners forening. Legg merke til de to pipene tett i tett, det er et lite rom ytterst med egen ovn. Turen min rundt Tyrifjorden går nå videre, men hit kommer jeg sikkert flere ganger.