Varmere luft og sol, det går mot vår. Granskogen har blitt svart, og det er bare snø å se i åpne områder. Men inne i skogen er det for det meste fortsatt hvitt, og turorienteringen er begrenset til sydhellingene. De siste dagers dis har gitt solnedganger med solen som en lysende gyllen kule, noe i stil med solnedganger i havtåka på sydligere breddegrader.
TweetHer er jeg like ved Ullevålseter og lysløypa. Det gikk greit å gå hele veien ned Bjørnsjøhelvete. Utfordringene kom på løypa ned mot Sognsvann, nå er det nok bedre å avslutte høyere oppe, f.eks. på Frognerseteren eller Holmenkollen. Traff til sammen åtte personer på skituren i fra Movatn, Gørja, Kikutstua og Gaustadjordene, dvs. seks før og ved Kikutstua, og to ved Sognsvann.
Det ble en ny stopp på det etter hvert faste panorama-fotostedet øst for Borgersetra-krysset. Skiføret var strålende både i og ikke minst utenfor sporene. En tidligere versjoner kan sees på bilde nr. 24829.