Det er vel verdt å stoppe midt i bakkene for å nyte utsynet mot Øyungen fra den nye løypa i Øyungsåsen.
TweetJuntenes prekestol er ikke lett tilgjengelig fra noen kant, men den enkleste veien opp på den, er nok fra sydvest, opp til skaret mot stupveggen. Så gjenstår bare den noe luftige krabbingen opp til selve toppen. Bilde nr. 29622 viser utsikten som venter der oppe.
Selv om det er steinet og bratt under Eineåsen, er det meget frodig med varmekjær løvskog. Særlig hassel gjør seg nå bemerket med rakler fylt med pollen. Den som kommer borti disse, blir gulgrønn.
Varmekjær løvskog i sommerdrakt gir en fin ramme om Juntenes prekestol, se bilde nr. 29621, men skjuler de ganske barske omgivelsene. Før løvsprett kommer det bratte terrenget rett under stupveggen til Eineåsen tydeligere frem. Men lettere tilgjengelig er den ikke med delvis snødekket bratt ur med løse steiner.