Det ble nok en flott skidag på Krokskogen. Høy temperatur, men nok sne og preparerte løyper. Denne skiløperen er på vei mot Sørsetra, i løypen fra Finneflakseter.
TweetI stedet for å følge skiløypa nordover fra Hermods plass, er det nå på våren fint å benytte seg av skareføret og gå over Vålsjøen, Tisjøen og Aklangen. Bildet er tatt i sørenden av Aklangen der bekken mot Tisjøen renner ut.
Med så høye temperaturer som i dag, var det ikke rart at det ble litt rufsete i løypene utover dagen, slik som her over Kryssbystupmyra. Det var en del sug i sporet som de som gikk klassisk, måtte leve med. Fotografen gik på skøyteski, og det var et godt valg.
Det var noen få andre skiløpere ute, en på felleski og en som skøytet. Ellers var det stille før åpningen av Kikutstua denne lørdagen.