Å komme til Skjennungstua like før stengetid gir muligheter til å se sola gå ned bak Tryvannsåsen. Det er heller ingen ulempe at køen foran disken da vanligvis er borte.
TweetGledelig nyhet er at Nannestad Gjerdrum Røde Kors påtar seg driften av Råsjøstua slik at store og små skiløpere igjen kan få en smak av den berømte elgpølsen eller noe annet godt. Foto: Tor Oddvar Torve
Støpearbeidene er nå stort sett ferdige, med nytt overløp syd for det gamle. Målestokken ved overløpet viser at det fortsatt er 1,2 meter igjen før vannet er fylt, og vannføringen gjennom bunnluka er nå på et minimum.
Etter hvert som vannet fryser til mens det hever seg, fryser mange bunnstokker og annet rot fast i isen der den dannes, og følger med videre oppover når vannstanden øker videre. Bildet viser forholdene i den grunne vika på bilde nr. 24215, men det er også andre områder med slikt rot.