På årets første dag var det fin, kram bygge-snømann-snø, og vi lot ikke anledningen gå fra oss. Tro hvor lenge den får stå i veikanten mellom Jaklefoss og Langtjern?
Med en temperatur på litt over null var det tunge forhold på Fossum i dag. En håndfull skiløpere hadde likevel glede av en skitur i lysløypa.
Djupdalsløypa ble sålekjørt og sporsatt under mildværet 4. desember, se bilde nr. 24638. Da det frøs på igjen, ble mesteparten til et sammenhengende holkeparti i full bredde. Etter det siste snøfallet ble den preparert igjen, og etter nytt mildvær og litt kulde ser den ut som på bildet. Hest og vogn forserte den i fullt trav uten å sette spor etter seg. Nå snør det ganske bra i området, så kanskje det kan bil brukbare forhold for skøyting der nå. GODT NYTT ÅR!