Det var tåke på Harestua i morges, men snart tok sola over, og det var uvanlig folksomt rundt den nye sikteplaten på toppen av unge og eldre som kunne nyte en flott dag med vidt utsyn.
TweetSkolemannen, den aktive utøver og ildsjel innen idrett og kultur på Harestua, Halvard Kauserud, ble 23. september i år minnet med avduking av en sikteplate på vakre Paradiskollen (670 moh.). Samtidig er det ryddet og hugget på toppen, slik at vi denne vakre dagen fikk vid utsikt over tåkehavet i alle retninger.
Fra toppen av Skreikampen (698 moh.) var det i ettermiddag flott utsikt mot Mjøsa og hedmarksbygdene, selv om noe skyer var i ferd med å samle seg.
Det fineste lyset har vi i den mørke årstiden etter fotografens vurdering. I kveld var det flott belysning ved Store Sandungen.