Tømmeret skal fram - i retning Lensbygda. Men det er også en annen vei å velge her ved Olterud. Nygårdseterlinna går opp til venstre, og da er du på vei mot Totenåsen.
TweetPå vei nedover fra Bilitt mot Skreia har man fin utsikt over det frodige landskapet her ved Totenvika. Bak bebyggelsen på Skreia ser vi Totenåsen.
Dette er Skreia sentrum. Bildet er tatt fra Fossen bru. Fylkesveien mellom Minnesund og Gjøvik er hovedgata gjennom tettstedet, og til venstre går Kvennomslinna i retning Lensbygda.
Kraby var en av to stasjoner på jernbanestrekningen mellom Lena og Skreia. Her gikk det tog fra 1902 til 1987. Året etter ble den 22 kilometer lange Skreiabanen nedlagt. I dag er deler av strekningen en fin turvei.