Også Kringla får rikelig påfyll av vann nå, og det fosser kraftig ut igjen her ved demningen. Bakenfor ser vi brua på veien mellom Kringla og Langlia.
TweetDette er tømmerrenna rett nedenfor Hauken-demningen. Gjennom denne renna ble tømmeret fraktet videre nedover til Svarten. Tømmerrennene var en del av vannveien mellom Vassendvika i Storflåtan og Sørkedalen. Fra Steinsfjorden ble tømmeret transportert opp til Damtjern og Vassendvika med et kjetting-system som ble kalt Kjerraten i Åsa. Kjerraten var i drift fram til 1850.
Sti- og "plankekjøring" fra Øyangen er over når man kan svinge inn på Spålsveien - like ved Fagervann.
Det går litt i sikk-sakk før man kommer ut på "planke-autostradaen" som går i rett linje ved Steinbutjern. Stor formiddagstrafikk i dag - pga. full sykkelbuss.