2011-utgaven av turrennet "Vestergyllen" ble arrangert under perfekte forhold i Vestmarka. Her kjempes det innbitt like ved Damvann.
TweetMildværet kommer til Østmarka. Rim og sne er borte fra alle trær i høyden, mens temperaturen ligger under null i de nederste meterene over myra. Det er ikke rart at temperaturvarslene blir feil under slike forhold. Isklister fungerte bra selv om det dryppet vann fra store trær ned i løyper med tørr kald sne. Bildet er tatt ved Vælsputten.
Vi var tidlig på'n og etter bolle på Kikut før køen la vi hjemveien via bratta fra Fortjern og opp Middagsdalen. Her kunne vi nyte solskinn og tørrsnøføre, mens det ble atskillig bløtere øverst i Kamphaugåsen.
Ingen hjemme i damvokterboligen ved Skjærsjødammen i dag, men vi tar en pust i bakken og nyter nok en flott skidag tidlig i 2011.