Veien fra Skoglund ble brøytet i begynnelsen av april i år. Dette normalt så snøsikre partiet måtte derfor tas til fots vel to kilometer, men enkelte steder i Brekkedalen og Syljudalen var det fortsatt litt snø i veien, og veldig mye i terrenget.
TweetHer oppe i nærheten av stedet hvor Bislingen fjellstue lå, var det fremdeles fullt skiføre den første maidagen i 2021.
At det er mange biler på parkeringsplassene ved Mylla, er normalt ingen stor nyhet, men når kalenderen viser mai, er det imponerende at Mylla Løypelag fortsatt kan presentere et tilbud som lokker til seg skiløpere fra fjern og nær.
Mens de fleste andre aktører måtte sette maskinene i garasjen i løpet av april 2021, klarte Mylla Løypeforening å presentere nypreparerte løyper også den første dagen i mai, noe skiløperen på bildet nok satte pris på. Han følger løypa på veien langs Mylla, mens bygningene til høyre i bildet er Vestenden gård.