Dette bildet er tatt fra broen under demningen. Skiløypa og bilveien går over denne broen. Hvis man stopper og ser godt etter, kan man ofte observere fossekall i dette området. Den holder sannsynligvis til under fossen ut fra Storflåtan, og livnærer seg på bunndyr i elven.
TweetDet er alltid et hyggelig mål å komme til ”toppfura” på Spålsveien. Den står ikke helt på toppen, men det er ikke langt unna. Den blir stadig litt tørrere i toppen, og er et flott syn i all slags vær.
Spålsveien ender her, men skiløypa fortsetter forbi Spålsetra og ned til Spålen. En guttegjeng har tatt seg en pause i solen.
Snøen er i ferd med å gli av taket, i alle fall på den ene siden. Det var varmegrader i luften, selv om solen ikke når frem hit. Fotografen har overnattet på denne hytta den gang den var en ubetjent DNT-hytte.