Mange hadde tatt turen opp på Gyrihaugen denne augustlørdagen. En liten bris hjalp på i det varme været.
TweetUnder en drikkestopp på Gaupeskarveien hørte fotografen braking i skogen. Det var ikke gaupa, men skogens dronning. Mor og kalv likte ikke helt menneskelig nærvær og jogget bortover veien. Mobilkameraet lå nedi ryggsekken, men det gikk fort å få det frem.
Det er snart to måneder siden årets første markjordbær åpenbarte seg for fotografen. Dagens utgave er større, der de lyste i veikanten i bakkene opp mot Høgåsen nord for Damtjern.
Steinsbystranda, som den nå heter, har mye besøk. Det er 22 grader i lufta og ca. 16 grader i vannet, men når sola går bak ei sky, går alle på land. Steinsbystranda het tidligere Høyenhallstranda, og før det Vanførhjemstranda. Brygga på bildet var i bruk i mange år for transport ut til Herøya, hvor Oslo Sporveier har sitt feriested. Folk kom med oslobussen og gikk ned Strandveien til stranda. Krokskogens rygg i bakgrunnen, Vik helt til høyre i bildet.