Ut i marka

Velkommen ut i Marka, vårt makeløse friluftsområde. Vi hjelper deg til å finne inspirasjonen. La det gå sport i det, og du har en sunn hobby for livet. Utforsk nye områder eller fordyp deg i ditt nærområde. Meld gjerne fra om dine "funn" til oss. God tur!

Marka aktuelt

Verdig vendepunkt!

Mange av oss deler vinteren i to - ikke etter dato, men etter føret! Første del er "blå" og innebærer tørrsnøføre og en eller annen blå Swix variant under skiene.

Les mer...

Rekordpågang på skibussen

Både en strålende solen og de flotte skiforholdene gjorde at dette ble en av de helt store utfartshelgene i Marka. Skiforeningen fylte opp rekordmange skibusser til Ringkollen, Mylla og Lygna på lørdag, og på søndag var det klart for Barnas Holmenkolldag i Frognerparken.

Les mer...

Ukens tur

Over Krokskogen fra Ringkollen

Ukens tur for uke 10, 2010
Skibussene er populære for tiden, og Ukens tur har et av Skibussens mål - Ringkollen - som utgangspunkt. Turen går derfra til By i Lommedalen, men ikke korteste vei. Traseen er lagt i en stor bue forbi Storflåtan dam. Og så kommer du selvsagt innom Løvlia, selve storstua på Krokskogen.

Åpningstider stuer

Sørsetra
Vinteren 2010 - etter vinterferien til påske:
fre: 1100-1500
lør-søn: 1000-1600
Kikutstua
mars:
ons-søn: 1100-1700
Vesterås
Vinteren 2010:
lør-søn: 1100-1500
Skihytta i Søndre Land
Vinteren 2010:
lør-søn: 1100-1500
 

Hovedsamarbeidspartnere:

Markakonseptet:

Skiforeningen Kongeveien 5 0787 Oslo Tlf: 22 92 32 00 Fax: 22 92 32 50 post@skiforeningen.no

Utviklet av Nexus Consulting